МИ ПРАЦЮЄМО! Актуальний графік роботи тут >>> дивитися

Наши телефоны

Телефонуйте нам з ПН по СБ з 9:00 до 18:00
Склад і виставкова зала у Києві

Корзина

Ваша корзина порожня!

Олива та мастило для човнових моторів

23
на сторінціQuicksilver TC-W3 Premium (1 л), 2-тактна

332 грн

Олива Yamalube 2M TC-W3 RL, 2-тактна

550

467 грн

Виробник залишає за собою право вносити зміни в конструкцію, характеристики, комплектацію виготовлен..
Синтезовано для задоволення специфічних потреб редукторів підвісних двигунів. Забезпечує відмінне ма..
Олива Yamalube 4S API-SJ 10W40, 4-тактна

373 грн

Виробник залишає за собою право вносити зміни в конструкцію, характеристики, комплектацію виготовлен..
Комплект підійде для проведення технічного обслуговування 4х тактным двигунам потужністю до 6.л.с. В..
Виробник залишає за собою право вносити зміни в конструкцію, характеристики, комплектацію виготовлен..
Виробник залишає за собою право вносити зміни в конструкцію, характеристики, комплектацію виготовлен..

Оливи тимчасово немає в наявності.


Quicksilver DFI Oil (4 л), для серії Optimax

1 767 грн

Комплект підійде для проведення технічного обслуговування 4х тактным двигунам потужністю до 20 к.с. ..

Перш ніж купити оливу для човнового мотора, дайте відповідь на питання «який робочий цикл у двигуна». Як і самі мотори, олива для них ділиться на двотактну (2Т) і чотиритактну (4Т). Відмінність олив полягає в їх в'язкості та хімічному складі. Ви не можете використати 4-тактну оливу для 2-тактного мотора, і навпаки. Чому? Причина в різній будові двигунів.

У двотактних моторах паливна суміш готується до заливки в мотор. Тобто вам треба змішати оливу і бензин в пропорції 50:1 (після обкатки) в якійсь місткості, а потім залити у бак. Тепер ваш двотактний двигун може працювати.

У чотиритактних моторах олива не спалюється в циліндрах, не змішується з бензином. У таких двигунах бензин заливається у бак, а олива заливається в спеціальну ємність всередині мотора — картер.

Тому обов'язково підбирайте моторну оливу, яка відповідає робочому циклу човнового мотора.

Тільки в такому разі воно виконає свої основні функції, а ваша техніка прослужить довгі роки:

  • Змащування деталей. Так зменшується їх знос, подовжується термін експлуатації двигуна. Структура оливи така, що вона утворює спеціальну плівку на деталях, яка зводить тертя до мінімуму.
  • Охолодження. Олива охолоджує ті частини двигуна, які не можуть бути охолоджені водою або іншими системами терморегулювання.
  • Ущільнення. Поршневі кільця не забезпечують повну герметичність. Тому деякі відходи можуть потрапляти в двигун, пошкоджуючи його. Олива захоплює ці відходи і утримує до тих пір, поки масляний фільтр не знешкодить їх.
  • Захист. Олива не допускає корозії внутрішніх деталей, нейтралізує результат кислотних реакцій всередині мотора.
  • Очищення. Олива може розчиняти кислоти, зв'язувати пил та інші відходи, не даючи їм забруднювати двигун.

Моторна олива — така ж невід'ємна частина човнового мотора, як і бензин. Купуйте тільки оригінальну оливу, яка не містить шкідливих домішок, дрібного сміття. Олива має бути сертифікованою та оригінальною. Тільки так ваш мотор працюватиме довго і підлягатиме гарантійному сервісу в разі поломки. Купуйте офіційну моторну оливу в інтернет-магазині Lodka5.

Види оливи для човнових моторів

Окрім оливи, яка потрібна для приготування паливної суміші, в нашому магазині ви можете знайти різні мастильні матеріали, консерванти, лубриканти. А ще у нас є трансмісійна олива, яка є такою ж невід'ємною частиною роботи мотора, як і звичайна дво- чотиритактна олива.

Трансмісійна моторна олива використовується в редукторі, тому ви також можете зустріти назву «редукторна олива». Скільки і яку оливу залити в редуктор, читайте в інструкції до вашого мотора. У характеристиках завжди вказується об'єм редуктора і рекомендоване маркування оливи.

Як розвести оливу для човнового мотора

Як ми говорили раніше, розводити оливу з бензином треба тільки для 2-тактних моторів. Головний критерій — оливу і бензин змішуйте тільки в спеціальних поліетиленових якісних каністрах і баках. Не змішуйте паливну суміш в пластикових пляшках, відрах і будь-яких підручних місткостях. Це загрожує появою домішок і шкідливих речовин в суміші оливи і бензину. А це, у свою чергу, псує деталі двигуна і зменшує термін життя мотора. Купуйте правильні баки та каністри тут.

Як міняти оливу човнового мотора

Тут все залежить від типу мотора. Але в цілому заміна проходить так:

  • у 2-тактному моторі береться певна кількість оливи, змішується з паливом. Далі виливається у бак. Якщо є присутнім спеціальний бачок, чиста олива просто виливається в нього.
  • у 4-тактному заливається в систему оливи по аналогії із заміною оливи на машині.

Скільки оливи заливати в човновий мотор

Необхідна кількість оливи визначається досить просто. У чотиритактних моторах використовується окрема система оливи — в цьому випадку необхідно дізнатись місткість картера з техпаспорта або керівництва по експлуатації. Змішування бензину з оливою для двотактного човнового мотора відбувається в строгих пропорціях. Для режиму обкатки пропорція 1:25 (40 мл оливи на 1 л бензину), після обкатки і першого ТО співвідношення зменшується до 1:50 (20 мл оливи на 1 л бензину).

Як перевірити оливу в редукторі човнового мотора

Перевіряти його не треба. Але бажано вести облікову книгу відпрацьованих годин після попередньої заміни.

Яку оливу заливати в човновий мотор

У двотактний мотор заливайте двотактну оливу. У чотиритактний мотор — чотиритактну оливу. Вибирайте тільки сертифіковану оливу з відповідним маркуванням: TC-W3, 10w40 і так далі. Ці маркування вказують на основу та в'язкість оливи.

Звертайте особливу увагу на рекомендації в інструкції до мотора. Різні бренди моторів дуже часто випускають свою ж оливу або відразу прописують відповідну оливу інших брендів. Наприклад для моторів Yamaha (Ямаха) рекомендовано використати оливу Yamalube (Ямалюб). Бренд Mercury (Меркурі) випускає оливу QuickSilver. Для моторів Tohatsu, Honda рекомендовано купувати бренди Evinrude Johnson. Для Parsun — Parsun, а для Suzuki — Suzuki і Motul. Хоча тут же варто сказати, що кожен бренд оливи універсальний.

Оливу Motul ви можете залити у будь-який човновий мотор, а оливу Квіксільвер заливати в мотори Тохатсу або Сузукі, наприклад. Головне, щоб вона відповідала по робочому циклу, в'язкості і типу.

Якщо ви не можете вибрати оливу для двигуна, зверніться до менеджера магазину Лодка5 — він вам обов'язково допоможе.

Дякуємо!

Ваш відгук відправлений на модерацію

Выберите опции