Якірні мотузки та канати
1 135
1 118 грн
873
860 грн
1 004
989 грн
693
683 грн
29
26 грн
272
264 грн
420
408 грн
Власники легких човнів, які планують купити якірну мотузку, іноді дивуються — який варіант вибрати? У продажу є троси різної довжини та товщини, виконані з природних та синтетичних матеріалів. Перший-ліпший шнур брати не хочеться, і це правильно. Адже від того, яку мотузку використовувати для якоря залежить не тільки комфорт власника судна, а й безпека.
Цей вид снастей фіксує човен на відкритій воді, допомагає їй утриматися на місці у разі сильної течії чи вітру. Такі мотузки витримують високі навантаження та розривні зусилля, вони чудово себе проявляють в екстремальних ситуаціях. Фал, трос, шнур, мотузка, канат для якоря — це синоніми.
Яку купити мотузку для якоря на човен
Багато статей присвячено тому, який якірний канат купити для великого судна. А для маломірних човнів рекомендацій не надто багато. Використовувати важкий металевий ланцюг точно не варто. Та й натуральні мотузки краще залишити в минулому столітті, вони швидко стають непридатними і взагалі своє віджили. Синтетичні варіанти більш гігієнічні та живучі, краще протистоять навантаженням та псуванню, майже не піддаються гнилі.
Кращі мотузки для якорів робляться з поліестеру, поліпропілену, поліефіру (лавсану) або капрону (його називають нейлоном і поліамідом). Всі ці матеріали дуже міцні та стійкі до погодних умов. Найміцнішими вважаються канати з поліаміду. А поліпропіленові не тонуть: якщо така мотузка впаде у воду, її буде легко дістати з поверхні.
Якірний шнур повинен витримувати великі навантаження. При розрахунку розривного зусилля треба відштовхуватися від ваги якоря. Міцність на розрив повинна бути в 50-70 разів більша за якірну масу. Синтетичні матеріали цілком справляються, вони мають видатні характеристики. Скажімо, мотузок діаметром 7 мм здатний витримати зусилля 1000 кг і не розірватися.
Щоб можна було в'язати надійні вузли для кріплення мотузки якір до якоря і судна, ця мотузка не повинна бути надмірно жорсткою. Фал може бути в міру еластичним і розтяжним (близько 15%). При малій еластичності трос погано гаситиме ривки, і під час вітру судно почне смикатися.
Оптимальна товщина та довжина мотузки для якоря
За будь-яких умов якір треба віддавати та піднімати швидко. Для цього мотузка не повинна перекручуватись, краще намотати її на котушку або скласти вісімкою. Намотування троса кільцями — нерозумне рішення, тому що кільця заплутуються між собою при віддачі якоря.
Віддача та підйом завжди виконуються вручну. Значить, мотузка не повинна вислизати з рук, провокувати біль та дискомфорт. Щоб утримати на місці легкий надувний човен ПВХ, найчастіше вистачає тросика 3 мм у діаметрі. Але користуватися такою мотузкою неможливо, вона різатиме руки під час підйому якоря з води. Тому з міркувань ергономіки треба брати фал завтовшки від 6 мм. А довжина має бути хоча б у 3 рази більша, ніж глибина водойми. Під час вітру радимо додати ще 10-15 м.
Мотузки для якоря, які можна купити в інтернет-магазині Lodka5, помірно м'які, з ними зручно працювати руками. Наші товари стійкі до розмокання, не псуються від сонця та не загнивають у воді. Вони добре пручаються стирання та ривкам (ударним навантаженням), а також іншим механічним впливам.
У нас можна купити мотузку для човна з доставкою по Україні. Якщо виникнуть проблеми з вибором, зверніться до менеджера магазину. Він допоможе підібрати товар, оптимальний за кольором, довжиною, товщиною, плетінням, матеріалом та іншими параметрами. Вдалих покупок!
Заявка на звонок