Зимові спальники
Зимові спальні мішки — незамінна річ для комфортного відпочинку та виживання для тих, хто змушений перебувати в умовах зниженої температури. Найчастіше це туристи, що беруть участь у зимових походах, військові, учасники полярних експедицій, любителі зимової риболовлі та полювання, альпіністи-висотники.
На ринку є багато різновидів зимових спальників. Ми розповімо докладніше про них і підкажемо, як вибрати зимовий спальний мішок, щоб виріб максимально відповідав вашим потребам.
Які бувають зимові спальники?
Головне завдання зимового туристичного спальника — забезпечити тепло всередині мішка та підтримувати його протягом 7-12 годин. Деякі моделі мішків можуть зберігати комфортний мікроклімат навіть у екстремальний холод, коли температура повітря опускається нижче -30°C. Це стало можливим завдяки використанню спеціальних матеріалів та конструкції, що мінімізує втрати тепла.
Спальники для зимових походів оснащені надійною фурнітурою, мають герметичні шви, ізолюючу планку на блискавці та спеціальні кишені, в які можна скласти гаджети та інші предмети, що бояться морозу.
Обираючи спальник, обов'язково звертайте увагу на температурний режим, на який розрахований виріб — він повинен бути вище, ніж стандартна низька температура для тієї місцевості та пори року, де ви перебуватимете. Наприклад, якщо в горах очікується температура вночі близько -15°C, краще вибрати зимовий спальник до мінус 20 градусів. Але це не межа — зимові спальні мішки для екстремальних температур можуть забезпечити тепло при морозі -30 і нижче.
В описі зимових спальників можна зустріти чотири характеристики:
- мінімальна температура — температура навколишнього середовища, при якій теплий спальний мішок здатний захистити людину від переохолодження, але в роздягненому вигляді перебувати в ньому буде неможливо;
- комфортна температура — температура, при якій людина зможе перебувати в спальнику 8-10 годин, не замерзаючи і не пітніючи;
- максимальна температура — температура, при якій буде комфортно спати в розстібнутому спальнику і не буде спекотно.
Із яких матеріалів бувають зимові спальники?
Найкращі зимові спальні мішки роблять із сучасних синтетичних матеріалів. Завдяки особливому переплетінню волокон і водовідштовхувальному просоченню вони добре зберігають тепло, дихають і не пропускають вологу. Багато виробів мають компресійну упаковку, здатну практично вдвічі зменшити об’єм мішка.
Як утеплювач може використовуватися натуральний пух або синтетика. Переваги пуху — невелика вага, хороша теплоізоляція та можливість стиснути спальник до мінімальних розмірів. Переваги синтетичного утеплювача — висока зносостійкість, у разі намокання швидко висихає, легкий та гіпоалергенний.
Яких форм бувають зимові спальники?
Залежно від конструкції мішки поділяються на кокони та конверти. Зимовий спальний мішок кокон формою нагадує мумію — розширюється вгорі і звужується внизу. Це дозволяє зробити мішок максимально легким та компактним, не жертвуючи комфортом. За рахунок щільного облягання тіла вдається досягти високої теплоізоляції. Купити зимовий спальник кокон варто тим, хто носить спорядження на собі, тому що він мало важить і не займе багато місця.
Зимовий спальний мішок ковдра (конверт) — оптимальний варіант для туристів щільної статури та тих, хто любить багато вільного простору в мішку. Такі спальники виконані у вигляді прямокутника, по краях якого пришита блискавка. Багато моделей можна стебувати між собою, щоб у двох спальниках змогли комфортно розміститися 2-3 особи.
Залежно від довжини спальний мішок може бути дитячий (Junior, до 185 см), стандартного розміру (Regular, до 205 см) та подовженого (Long, до 230 см).
Відповіді на популярні питання про зимові спальники
Який спальний мішок краще обрати для зими?
Важко відповісти на запитання, які найкращі зимові спальники — все залежить від умов, у яких він використовуватиметься. Найбільш універсальний варіант — спальний мішок-конверт із синтетичним наповнювачем та можливістю зістебнути його з іншим мішком. Він добре пропускатиме повітря, виводитиме зайву вологу і зберігатиме комфортну температуру, а в разі потреби можна буде з'єднати два мішки і помістити всередині більше людей.
Що потрібно знати під час вибору спального мішка?
Перед тим, як вибрати зимовий спальник, необхідно визначитися з тим, за якої температури він використовуватиметься — різні моделі розраховані на різний температурний діапазон. Наприклад, якщо в тій місцевості, де ви плануєте перебувати, температура рідко падає нижче -5°C, можна вибрати спальник зимовий до -10°C.
Якщо всю подорож потрібно буде нести мішок на собі, краще звернути увагу на зимові спальники «Кокон». Якщо вага і габарити не мають значення, можна купити зимовий спальник-ковдру, в якому буде більш просторо.
Обов'язково враховуйте зріст людини, яка користуватиметься спальником — у назві мішка зазвичай вказується ростовка, а в характеристиках — точна довжина та ширина.
Чим відрізняється зимовий спальник від літнього?
Зимові спальні туристичні мішки відрізняються від літніх більш щільним утеплювачем. Літні спальники зазвичай легкі та компактні, зимові — трохи об'ємніші та важчі. У теплу погоду у зимовому спальнику буде дуже спекотно, навіть при розстібнутій блискавці.
Де купити зимові спальні мішки?
Купити зимовий спальний мішок можна в інтернет-магазині Лодка5. Тут представлено великий вибір виробів від перевірених виробників. На сторінці товару представлена вся необхідна інформація — ціна зимового спальника, характеристики, опис, фото та відгуки.
Можлива оперативна доставка зимових спальних мішків в Київ, Одесу, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Миколаїв, Кременчук, Черкаси, Кривий Ріг, Полтаву, Хмельницький, Житомир, Херсон, Суми, Чернівці, Чернігів, Рівне, Вінницю, Львів, Маріуполь, Кропивницький, Кам'янське, Горішні Плавні та інші міста.
Заявка на звонок