МИ ПРАЦЮЄМО! Актуальний графік роботи тут >>> дивитися

Наши телефоны

Телефонуйте нам з ПН по СБ з 9:00 до 18:00
Склад і виставкова зала у Києві

Корзина

Ваша корзина порожня!

Чи потрібні права на човен в Україні?

Чи потрібні права на човен в Україні? - акции и статьи на Lodka5, фото

Моторний човен, як і будь-який транспортний засіб з мотором, вимагає відповідальності і певних знань. Саме тому кожен власник моторного судна повинен отримати права на човен.

Перед отриманням прав, переконайтеся що ваш транспорт зареєстрований і ви маєте всі необхідні документи. Після реєстрації власник човна отримує право вільно переміщатися як по морським, так і річковими шляхами України, але тільки при наявності прав на керування судном.

Як отримати права на човен в Україні

Як і в випадку з автошколами, в кожному регіоні можна знайти школу судноводіння, яка надає можливість пройти курси і отримати дозвіл керувати маломірним судном. Крім того, користувач може знайти школу і курси самостійно — головне, щоб вони мали відповідну акредитацію і право на видачу сертифікатів і посвідчень.

Щоб отримати права на човен, потрібно спочатку записатися слухачем на теоретичну частину, в яку входить інформація про нормативно-правові документи, адміністративну відповідальність, а також основи навігації та водіння плавзасобів. Потім слухачі здають атестацію по усім пройденим розділам і отримують сертифікат про пройдене навчання, після чого вони подають заявку на іспит перед комісією. Після успішного складання протягом 10 днів вам видаються права на човен, якими ви можете користуватися на дозволених водних шляхах. Якщо іспит не пройдений — власник човна зобов'язаний здати його заново.

Існують певні вимоги для бажаючих отримати права на катер, човен та інші маломірні судна. По-перше, допускаються тільки особи, які досягли 18 років. По-друге, ви зобов'язані пройти медогляд у напрямку, виданим інстанцією, на базі якої ви проходите навчання. По-третє, ви повинні успішно здати теоретико-практичний іспит на управління маломірним транспортом.

Геннадий

03.09.2021

Днепр

Добрый день. Лодка ПВХ 3,1м., мотор электрический Fisher 36 (0.35кВт). Нужно ли получать права?

Лодка5

03.09.2021

Здравствуйте, Геннадий. Права на управление нужно получать обязательно, если вы планируете выходить на воду с установленным мотором.

Алексей

30.08.2021

Харьков

Имею международную лицензию для парусно-моторной яхты до 24 метров Bareboat skipper IYT, но ещё имею в Украине моторный катер 90НР, нужно ли мне ещё на него получать права?

Лодка5

31.08.2021

Здравствуйте, Алексей. Да, вам необходимо получать права на управление моторным катером отдельно, тем более если вы планируете управлять судном во внутренних водных путях Украины или прибрежных морских путях. Для получения более детальной информации по данному вопросу, советуем обратиться в организации, которые занимаются подготовкой и сертификацией капитанов маломерных суден.

Эдуард

19.08.2021

Мариуполь

Планирую взять лодку на вёслах до 4 м. Какие требования для выхода в море?

Лодка5

19.08.2021

Здравствуйте, Эдуард. Для выхода в море вам понадобиться приписать свою лодку к причалу. Если акватория приписки судна приграничная, то необходимо также проинформировать подразделение Государственной пограничной службы. Для получения более детальной информации рекомендуем обратиться в организации, которые занимаются решением данных вопросов.

Дашевский Константин Дмитриевич

03.08.2021

Каменское

Добрый день. Лодка 2,5. Мотор 30. Нужны права?

Лодка5

03.08.2021

Здравствуйте, Константин Дмитриевич. При наличии мотора любой мощности оформление прав обязательно.

Максим

26.07.2021

Киев

Доброго дня, чи потрібні права для ПВХ лодки(зареєстрована) без двигуна, лодка більша 4 метрів?

Лодка5

26.07.2021

Доброго дня, Максим. Права на керування човном без мотора не потрібні.

Юрий

07.07.2021

Киев

Добрый день. Есть вопрос - по существующей информации, для ПВХ длинной до 4 метров с двигателем до 10 л.с. с 08.04.2020 не нужна не только регистрация, но и права на управление данным видом МС. Насколько это достоверно? Спасибо.

Лодка5

07.07.2021

Добрый день. Права на управление маломерным судном вам необходимо получать, если установлен мотор любой мощности.

Написати відгук

Ви можете додати фото

Дякуємо!

Ваш відгук відправлений на модерацію

Выберите опции