МИ ПРАЦЮЄМО! Актуальний графік роботи тут >>> дивитися

Наши телефоны

Телефонуйте нам з ПН по СБ з 9:00 до 18:00
Склад і виставкова зала у Києві

Корзина

Ваша корзина порожня!

Як вибрати човен. Частина 2.

Як вибрати човен. Частина 2. - акции и статьи на Lodka5, фото

Ця стаття є продовженням циклу статей про вибір човна. Якщо Ви ще не читали першу частину, то радимо ознайомитися з нею по посиланню. У ній ми розповідаємо про те, які типи човнів бувають і як підібрати правильний.

Як вибрати човен. Частина 1.

У третій частині мова піде про підбір правильного днищевого настилу для човна.

Як вибрати човен. Частина 3.

У четвертій ми розповімо про ПВХ-тканини і як її правильно вибрати.

Як вибрати човен. Частина 4.Як підібрати розмір надувного човна.

Сьогодні мова піде про те, який розмір повинен бути у Вашого човна.

Поняття пасажиромісткості човна вельми умовно. У паспорті і сертифікаті малого судна цей показник фіксований, обчислюється за двома параметрами:

  • Вантажопідйомність човна.

Для обчислення показника вантажопідйомності судна використовується усереднена вага людини - 75 кг, а також враховується вага максимально допустимого мотора для даної моделі човна, додаткового спорядження і т.д. Але найважливіше - безпека. Навіть з урахуванням одного спущеного балона, човен повинен доставити пасажирів до берега. З цієї причини показник вантажопідйомності, як правило, занижений.

  • Комфортність зони населеності для кожного пасажира.

Площа цієї зони не повинна бути менше 0,3 м 2. У розрахунок береться виключно кокпіт човна. Кокпіт - це внутрішній корисний простір човна. Довгою кокпіта вважається відстань від корми до носа, а шириною вважається відстань між балонами. При цьому розмір балонів не входить в розрахунок.

Мал. 1 — Розмір кокпіта в човні Kolibri K-250T.

Розрахунок місткості і вантажопідйомності надувного човна виробниками можна вважати правильним з точки зору безпеки, але при цьому він дуже усереднений. Підбираючи оптимальний для себе розмір човна, потрібно враховувати цілий ряд нюансів.

Розмір човна.

Це його фактичні габарити, тобто розраховується за максимально видатними частинами. Для обчислення корисного простору потрібно відняти діаметр балонів, а для моторних човнів ще і простір за транцевою плитою.

Пасажиромісткість.

Заявлена пасажиромісткість враховує базові завдання з транспортування та комфортного розміщення пасажирів, але вага людини, її зріст і комплекція сильно відрізняються. Двом рослим людям в човні 230-240 см. буде, м'яко кажучи, тісно. Для них двомісні човни будуть починатися від розміру 260-270 см.

Цільове призначення судна.

Те, як Ви будете використовувати плавзасіб теж визначає фактичну пасажиромісткість. Для водних прогулянок і просто подолання водойм показник буде близьким до заявленого виробником. Але якщо човен купується для риболовлі, це ставить підвищені вимоги до розміру кокпіта. Для двох спінінгістів навіть триметровий човен може виявитися замалим.

Тип човна.

А ще не варто забувати, що зіставні за габаритами гребний і моторний човни будуть різні за кокпітом. Корисного простору в гребному човні більше, тому що транцева плита у моторок зміщена до центру, що додатково «з'їдає» 15-20 см.Що можна сказати на закінчення?

У більшості випадків вибір на користь човна більшого розміру цілком виправданий. Тим більше, це рішення на перспективу - буде можливість потіснитися і взяти на борт додаткового пасажира, та й про підростаюче покоління завжди потрібно думати. Однак потрібно враховувати і негативні моменти: додаткова вага, трохи довший процес складання, додаткові вимоги до потужності двигуна, ну і звичайно ж ціна.У наступній статті ми розповімо, яке дно повинно бути у Вашого човна, щоб Вам не хотілося купити інший.

Читати частину 3.

А якщо у Вас залишилися питання, то у нас є фахівці, які безкоштовно і з задоволенням дадуть відповідь на них.

Задати питання

Немає відгуків на цю статтю.

Написати відгук

Ви можете додати фото

Дякуємо!

Ваш відгук відправлений на модерацію

Выберите опции