МИ ПРАЦЮЄМО! Актуальний графік роботи тут >>> дивитися

Наши телефоны

Телефонуйте нам з ПН по СБ з 9:00 до 18:00
Склад і виставкова зала у Києві

Корзина

Ваша корзина порожня!

Як вибрати човен. Частина 1.

Як вибрати човен. Частина 1. - акции и статьи на Lodka5, фото

Друзі, ми починаємо цикл інформаційних статей, які допоможуть Вам при виборі човни, проллють світло на факти, в яких Ви були не впевнені, а хтось і зовсім знайде багато нової інформації в цій статті.Що взагалі означає вираз «правильний вибір човна», адже це відносне поняття? Абсолютно вірно! Але в цілому правильний вибір має на увазі знаходження балансу між базовими характеристиками. Підвищення одних експлуатаційних якостей може негативно відбиватися на інших. Візьмемо для прикладу діаметр балонів: збільшення цього параметра буде покращувати вантажопідйомність човна, його стійкість, але збільшується парусність і скорочується обсяг корисного простору всередині плавзасобу.

Очевидно, що для кожної людини значимість цих показників не однакова. Кому-то потрібно вибрати човен для риболовлі, а кому-то для прогулянок з вітерцем; хтось не проти попрацювати на веслах, а кому-то потрібно вибрати човен під мотор; хтось хоче вибрати надувний човен (надувні човни під мотор Барк дивіться тут), а комусь за смаком корпусні; хтось хоче вибрати недорогий човен, а хтось не проти зробити спецзамовлення, щоб і привальний брус червоного кольору, і сидіння білі.

Факторів для підбору човна для кожного конкретного випадку насправді дуже багато. Ми звернемо Вашу увагу на основні з них, а якщо Ви не знайдете відповіді на якісь з питань, то обов'язково звертайтеся до наших консультантів - вони точно дадуть відповідь на них.

У першій частині мова йтиме про саме базове і основне - тип човна.
Клас/тип човна. Використання підвісного човнового мотора.

За великим рахунком це два спочатку пов'язаних питання. Перспектива покупки човнового мотора, а також його планована потужність багато в чому зумовлюють вимоги до надувному човні. З іншого боку, кожен тип човна має певні вимоги до характеристик човнового мотора. Надувні човни можна розділити на чотири класи: гребні, моторні плоскодонні, моторні кільові і човни класу RIB.Гребні.

Найпростіші конструкційно і доступні за ціною. Складаються з двох балонів, які формують надувний «бублик» - основу човна.

Мал. 1 — Типова схема простого гребного човна.

Більшість з цих човнів не передбачають установку двигуна, але деякі моделі все ж оснащені спеціальним пристосуванням - навісним транцем, за допомогою якого можна встановити двигун. Тому такі човни часто називають не просто гребними або моторними, а моторно-гребними.


Мал. 2 — Варіанти навісних транців для гребних човнів.

Але перш за все варто враховувати конструкційну особливість всіх гребних човнів - двигун знаходиться безпосередньо на балоні, а значить, що при збільшенні газу, гвинт з дейдвудом прагнуть піти під дно човна, попутно вивертаючи сам балон. Тому на «гребнушці» ставлять тільки самі малопотужні двигуни (2,5-3,5 к.с.), та й їх використовують упівсили.

Найбільш значимі плюси такого виду човнів:

  • мала вага;
  • легкість збірки;
  • низька ціна.

як вибрати гребний надувний пвх човенМоторні плоскодонні.

Як випливає з назви, яка формує особливість цього класу моторних човнів є абсолютно плоске дно, ні про який кіль мови навіть не йде. У більшості випадків вони складаються з трьох гермовідсіків, по черзі з'єднаних в П-подібну форму бортів.

Мал. 3 — Плоске дно на моторному човні Kolibri KM-260.

У задній частині човна вварюють або вклеюється жорстка транцева плита для установки мотора. Закінчення кормових балонів доводяться на 40-70 см за транцем. Тим самим формуються компенсаційні були, що запобігають перекиданню човна при русі на великій швидкості.

Мал. 4 — Типова схема моторного плоскодонного човни.

Моторні човни передбачають установку більш потужних двигунів - до 10-15 к.с. Через обмежену жорсткість конструкції, викликаної в першу чергу відсутністю повноцінної розбірної жорсткої палуби, плоскодонки довше 330 см, як правило, не виробляють.

Перевага плоскодонних човнів ще і в тому, що Ви можете вибрати і встановити відповідний і зручний для Вас тип підлоги.

Мал. 5 — Фанерна рейкова слань. Мал. 6 — Настил типу «слань-книга». Мал. 7 — Алюмінієва підлога. Мал. 8 — Надувне дно (Air Deck).

Про те, яку краще підлогу вибрати для свого моторного човна , про переваги і недоліки кожного виду, ми розповімо в окремій статті. Слідкуйте за оновленнями.

як вибрати моторний надувний пвх човенМоторні кильові.

Характеризуються наявністю додаткового балона - надувного кільсона, що проходить по центральній частині човна вздовж усього кокпіта.

Мал. 9 — Надувний кіль Kolibri KM-300Д Профі в здутому вигляді. Мал. 10 — Надувний кіль Kolibri KM-450DSL в надутому вигляді.

На відміну від плоскодонок, кільові човни комплектуються розбірною жорсткої палубою, сегменти якої з'єднуються між собою спеціальним алюмінієвим профілем, а з боків - додатковими стрінгерами жорсткості. Це істотно збільшує повздовжню і поперечну жорсткість човна.

Мал. 11 — Типова схема моторного кільового човна.

Кільсон надувається в останню чергу і надає дну човна клиноподібну форму, що істотно підвищує його морехідні якості, дозволяє різати хвилю і виходити на повноцінний режим глісирування. Такі човни виготовляються до 4,5-5 метрів з допустимою потужністю мотора 30-35 к.с. За ходовим якостями кільовкі значно перевершують плоскодонні човни, однак вони куди більш важкі, дорогі і складніші в збірці.

як вибрати надувний кільовий пвх човенЧовни класу RIB.

RIB розшифровується як Rigid Inflatable Boat, якщо перекласти дослівно - жорсткий непотоплюваний човен. Цю категорію човнів можна сміливо назвати гібридом надувного і корпусного човна, що поєднує незбиране жорстке дно (частіше виконане зі склопластику або алюмінію) і надувні балони. Човни класу РІБ є непотоплюваними, допускають установку двигунів потужністю до 50 к.с. и більше.

Рис. 12 — Човен Storm RIB Amigo 510V.

Мал. 13 — Човен Bark RIB RB-550 на воді.

Вони мають дійсно чудовими ходовими якостями. Човни РІБ залишаються маневреними і керовані навіть на дуже високій швидкості (яку вони, до слова, здатні розвивати) за рахунок кращого контакту з водою. У порівнянні з попередніми типами човнів, ці також мають підвищену вантажопідйомність і стійкість до хитавиці.

Також на RIB можна встановити додаткову фурнітуру, наприклад, Ви можете встановити штурвал і сидіння і відчути себе справжнім капітаном.

Мал. 14 — Варіанти комплектації човнів RIB від виробникаKolibri.

Такі човни виготовляються, як правило, під замовлення, так як всі її переваги істотно збільшують і вартість самого судна.

Але при всіх плюсах є і мінус - нерозбірна конструкція вимагає використання спеціального причепа для транспортування.

як вибрати човен ріб


Ну ось, Ви визначилися з типом човна і тепер можна йти далі. У наступній частині ми розповімо, як вибрати оптимальний розмір надувного човна.

Читати частину 2.Ви також можете задати питання нашим консультантам, які докладно і барвисто дадуть відповідь на них.

Задати питання

Немає відгуків на цю статтю.

Написати відгук

Ви можете додати фото

Дякуємо!

Ваш відгук відправлений на модерацію

Выберите опции