МИ ПРАЦЮЄМО! Актуальний графік роботи тут >>> дивитися

Наши телефоны

Телефонуйте нам з ПН по СБ з 9:00 до 18:00
Склад і виставкова зала у Києві

Корзина

Ваша корзина порожня!

ТОП5 ехолотів зимової риболовлі. Як обрати правильно?

ТОП5 ехолотів зимової риболовлі. Як вибрати правильно? - акции и статьи на Lodka5, фото

Як вибрати ехолот для зимової риболовлі

Ті, для кого риболовля – це більше, ніж просто хобі, не готові відмовитися від неї й узимку. Щоб вона була результативною, скористайтеся ехолотом. Він допоможе краще орієнтуватися на незнайомих водоймах чи окремих ділянках, дасть точне уявлення про глибину, покаже, де скупчилася риба. Взимку ехолот особливо корисний, адже звичні орієнтири рибалок, як-от трава, що росте в водоймах, схована під товщею льоду. 

Чим відрізняються ехолоти для зимової риболовлі від звичайних?

Суттєвою відмінністю зимових моделей від приборів, що можна використовувати тільки в теплу пору року для риболовлі з човна або берега, є стійкість до мінусових температур. Там, де звичайний «літній» ехолот видаватиме зображення з шумами та перебивами, пристрій для зимової риболовлі покаже чітку картинку. Є також і інші особливості, про які слід знати, перш ніж вирішити, який зимовий ехолот вибрати:

 • Комплектація кабелями, чиє оплетення є морозостійким та не «дубіє» на холоді, а отже, його не можна випадково пошкодити; 
 • Підвищена потужність батареї. При мінусовій температурі акумулятори розряджаються швидше, а отже, прибор повинен мати або більш ємкісну батарею, або знижене енергоспоживання. Як варіант – прибори, що працюють від змінних батарейок; 
 • Посилений захист корпусу від вологи, підвищена плавучість. Навіть якщо рибалка випадково випустить ехолот у лунку, він матиме час, щоби дістати пристрій з води, оскільки той не відразу почне йти на дно. Нетривале перебування у воді не зашкодить ехолотові; 
 • Можливість сканування простору під льодом, не свердлячи для того лунки. Під час вибору ехолота для зимової риболовлі ця функція для багатьох стає визначальною. В деяких моделях достатньо покласти датчик на лід, попередньо намочив поверхню льоду водою. В інших – датчик опускається в лунку, причому просвердлювати її до кінця немає потреби – достатньо глибини 15-20 см. Лунку спершу заповнюють водою, потім поміщають туди датчик.

Вибираємо ехолот для риболовлі взимку

Тож який ехолот купити для зимової риболовлі? Вибір моделей достатньо великий, діапазон цін – теж. На що варто орієнтуватися під час вибору? Ось тут – перелік параметрів, що впливають на зручність використання та результативність риболовлі:

 • Тип датчика – бездротовий або дротовий. Обидва варіанти виявляються ефективними, тож постає питання, який із них є зручним для користувача. Довжини дроту дротових ехолотів цілком достатньо, щоб опустити датчик під лід будь-якої товщини. Існують ехолоти з комбінованим датчиком, тобто в комплект входять і дротовий, і бездротовий.
 • Число променів. Тут важливо пам’ятати: чим більше променів, тим ширшим є кут огляду. Однопроменеві ехолоти показують те, що знаходиться безпосередньо під лункою. Їх почасти цілком достатньо для зимової риболовлі. Якщо бажаєте бачити більше, то вибирайте пристрої з більшою кількістю променів. Наприклад, трипроменевий ехолот. Його промені мають різні кути огляду – наприклад, 7\16\47 градусів, завдяки чому на дисплеї відображається більш детальна картина дна та товщі води. 
 • Наявність додаткових функцій, наприклад, датчика GPS із можливістю відмічати місця на мапі. Це особливо зручно для риболовлі на великих водоймах зі складною картографією: користувач бачитиме раніше відмічені місця з уловом та легко прокладе маршрут до них. Додаткові опції роблять експлуатацію ехолота більш зручною та розширюють його функціонал, але в той же час підвищують його вартість. 

Як шукати рибу взимку за допомогою ехолота?

Спосіб використання ехолота взимку залежить від конкретної моделі та детально викладений у інструкції до пристрою. Загалом же можна перерахувати рекомендації, що підходять для всіх пристроїв. Вони дають загальне уявлення про те, як використовувати ехолот на зимовій риболовлі.

 • Найкраща продуктивність досягається при зануренні датчика в лунку. Якщо потрібно визначити глибину під льодом до свердлення лунки, датчик можна встановити просто на лід. Перед тим його очищають від снігу, поливають водою, ставлять датчик та чекають, коли той примерзне. Між датчиком і льодом не повинно бути пухирців повітря, інакше ехолот працюватиме некоректно.
 • Якщо ви просканували простір під лункою, і здається, що тут немає риби, не поспішайте відразу покидати вибране місце. Спробуйте змінити кут нахилу датчика, щоби отримати картинку з іншого ракурсу. Для цього згодиться спеціальний штатив, куди кріпиться датчик. Якщо штатива немає, скористайтеся багром чи іншим довгим і прямим предметом. Якщо датчик дротовий, то слідкуйте, щоб кабель не перекручувався та не надто вигинався. 
 • Переконалися, що у вибраному місці є риба? Починайте грати приманкою. На екрані ехолота гра приманкою відображається у вигляді шлейфу, тобто зигзагоподібної смуги. Також на екрані ви побачите реакцію риби, котра взимку є значно повільнішою, ніж улітку. Якщо вона зацікавиться приманкою, то почне рухатися. Так, використовуючи ехолот, можна підібрати найбільш привабливу для риби приманку, відстежуючи рух поруч. 

ТОП-5 кращих ехолотів для зимової риболовлі на сайті Lodka5

Ми підготували власний рейтинг найбільш ефективних та популярних для зимової риболовлі ехолотів. Відгуки про них підтверджують, що прибори прості в експлуатації та надійні, а численні огляди в інтернеті можуть послужити мануалом для тих, хто вперше збирається на зимову риболовлю з ехолотом. 

 • Deeper Start. Однопроменевий бездротовий ехолот, легкий та компактний. Кут огляду – 40 градусів, працює на глибині від півметра до 50 м. Має світлодіод, котрий стане в нагоді в темряві. Ехолот синхронізується зі смартфоном через Wi-Fi, а відстеження інформації з датчика та налаштування проводяться через додаток. Є опція автоматичного вмикання та вимикання.
 • Lowrance HOOK2-4x Bullet. Цей пристрій, скоріше, відноситься до умовно зимових та навіть всесезонних. Він доповнений режимом флешера, тобто статичного відображення дна, завдяки чому його легко використовувати й у холодну пору року. Це однопроменевий ехолот з дротовим датчиком. 
 • Lucky FF718LiT Ice. Зимова модель ехолота, спеціально призначена для риболовлі під льодом. Вологостійкий прогумований корпус, світлодіодне підсвічування, монохромний екран, не перевантажений інформацією – в цьому пристрої є все для комфортної риболовлі взимку.
 • Lucky FF718LiCW. Кольоровий дисплей з діагоналлю 2.8 дюйми, заряджання від батарейок ААА, діапазон робочих температур стартує з -20 градусів Цельсія. Датчик бездротовий, з кутом огляду 900. Глибина поринання датчика – від 0.5 м до 35 м.
 • Deeper CHIRP+ Wi-Fi+GPS або його зимняя версия з чохлом. Трипроменевий ехолот із бездротовим датчиком. Міцний корпус із ABS-пластику з титановими вставками захищений від вологи за стандартом IP67. Ємності батареї вистачає на 4.5-6 год, залежно від того, чи увімкнений датчик GPS. Налаштовувати ехолот слід через смартфон, що поєднується з пристроєм через Wi-Fi.

Правильно вибраний ехолот зробить риболовлю зимою ще цікавішою та, звісно, результативнішою. Якщо вам потрібна допомога в підборі моделі, звертайтеся, завжди раді стати вам у нагоді.

Немає відгуків на цю статтю.

Написати відгук

Ви можете додати фото

Дякуємо!

Ваш відгук відправлений на модерацію

Выберите опции