МИ ПРАЦЮЄМО! Актуальний графік роботи тут >>> дивитися

Наши телефоны

Телефонуйте нам з ПН по СБ з 9:00 до 18:00
Склад і виставкова зала у Києві

Корзина

Ваша корзина порожня!

Як правильно зібрати та розібрати човен ПВХ: поради від фахівців магазину Лодка5

Як правильно зібрати та розібрати човен ПВХ: поради від фахівців магазину Лодка5 - акции и статьи на Lodka5, фото

Надувний човен — чудове придбання для туриста, рибака, любителя природи та активного відпочинку. Плавзасоби з ПВХ популярні через легкість, доступність, маневреність, тривалий термін служби. Якщо ви тільки купили човен і не знаєте, як з ним поводитися — не біда. Ми навчимо, як правильно збирати надувний човен ПВХ у робочий стан. А потім розбирати та укладати на зберігання. Обидва процеси — прості, головне зрозуміти кілька важливих принципів та запам'ятати порядок дій.

Складання човна ПВХ

Надувне судно продається у спеціальній сумці. У сумці рекомендується зберігати човен у згорнутому вигляді. Якщо в комплекті йде пайол, він складається в іншу сумку, щоб не пошкодити гумові частини. Інструкція зі збирання човна зазвичай не входить у комплект. Не засмучуйтесь: ми по пунктах розповімо, як зібрати човен ПВХ з надувним дном та з жорстким дном, на що звернути увагу.

Щоб розгорнути човен з рулону, оберіть очищену плоску поверхню. Бажано без забруднень і точно без предметів з гострими краями: каменів, скла, металевих кришечок. У вигляді підкладки розстеліть сумку, а потім розгортайте на повну довжину згорнутий плавзасіб.

Якщо комплект зберігався за мінусової погоди, то перед тим, як зібрати надувний човен, варто його нагріти. В ідеалі потримати 12 годин при кімнатній температурі. Краще робити збирання при температурі вище +20°.

Отже, збираємо човен ПВХ у робоче положення:

 • Після розгортання надуємо менше, ніж наполовину.
 • За наявності пайола (жорсткого настилу для підлоги) встановлюємо його. Для збірних пайолів кільових човнів це робиться в такому порядку: носова пластина, 2-а, 3-я, кормова, далі 4-а та 5-а під кутом. Пайол у вигляді слань-килимка просто розгортається, у вигляді книжки — розкладається за типом гармошки.
 • Якщо передбачено кріплення, пайоли краще скріпити. Шорстка сторона настилу встановлюється нагору, щоб по ній не ковзало взуття.
 • За наявності НДНД (надувного дна) повністю його накачуємо.
 • Продовжуємо накачувати балони, монтуємо сидіння. Надуємо далі в такому порядку: корми, носова частина, кіль (якщо є), інші частини.
 • Отвори закриваємо клапанами, вставляємо весла – судно готове до плавання!
 • Якщо передбачається двигун, робимо його установку.

Після того, як перестали складати, перевірте всі частини. Неприємно, якщо на воді виявиться витік повітря чи інший казус. Приділіть головну увагу клапанам, пайолу та стрінгерам, від цього залежатиме успіх експлуатації. За наявності двигуна рекомендуємо перевіряти, чи не послабилося його кріплення до транця — при ослабленні човен може почати поводитися нестійко.

Як розібрати човен ПВХ

Щоб плавзасіб служив довше і не зіпсувався, перед тим, як розібрати човен ПВХ, його треба добре очистити і просушити з усіх боків. Рекомендуємо особливо ретельно видаляти риб'ячу луску та залишки снастей після риболовлі. Вони можуть механічно зіпсувати матеріал, спровокувати плісняву та залучити комах. Краще цього не допускати.

Упаковувати плавзасіб назад у сумку так само легко, як і складати його в робоче положення. Розповідаємо послідовність, як розібрати надувний човен:

 • Здуваємо – відкриваємо всі клапани, випускаємо все повітря. Можна здувати за допомогою насоса або легко натискаючи коліном.
 • Сидіння та весла знімаємо, за ними демонтуємо пайол.
 • Кочет закріплюємо або закручуємо.
 • Після того, як повітря повністю вийде, балони почергово вирівнюємо та вкладаємо у середину. Їхні кінці складаються на транці, ближче до центральної частини човна.
 • Кінці не мають виглядати за транець. Переконалися, що все добре — заорюємо його на човен разом із кінцями.
 • Далі треба згортати матеріал у рулон таким чином, щоб вийшов згорток правильної форми без елементів, що виступають.
 • Фіксуємо пакунок і складаємо в сумку.

Немає нічого надскладного в тому, щоб правильно виконати складання та розбирання човна ПВХ. Від якісного складання залежить безпека на воді. Від розбирання — довговічність судна та його термін служби. Доглядайте свого човна, правильно його складайте і зберігайте. У цьому випадку він довго вас радуватиме можливістю комфортно і безпечно пересуватися по воді.

Немає відгуків на цю статтю.

Написати відгук

Ви можете додати фото

Дякуємо!

Ваш відгук відправлений на модерацію

Выберите опции