МИ ПРАЦЮЄМО! Актуальний графік роботи тут >>> дивитися

Наши телефоны

Телефонуйте нам з ПН по СБ з 9:00 до 18:00
Склад і виставкова зала у Києві

Корзина

Ваша корзина порожня!

Як організувати правильне зберігання човна ПВХ узимку

Як організувати правильне зберігання човна ПВХ узимку - акции и статьи на Lodka5, фото

Потрібно створити правильні умови зберігання пвх човну взимку, щоб вона прослужила вам не один рік. У цій статті – поради рибалкам, що допоможуть підготувати човен до консервації, а також рекомендації щодо вибору місця зберігання в той період, поки вона не використовується.

Як підготувати човен ПВХ до зимового зберігання

Надувний човен у воді і засипаний снігом, фото Lodka5

Три простих кроки допоможуть вам підготувати човен до зими:

 1. Очищення. Переконайтеся, що човен чистий - в ньому не повинно бути залишків прикорму або риби, піску, сторонніх предметів і сміття. Якщо є можливість, скористайтеся автомобільною мийкою високого тиску, щоб помити човен. Якщо мийки немає, вимийте човен вручну м’якою губкою з використанням неагресивного мийного засобу.
 2. Сушка. Всі частини човна, включно з аксесуарами, повинні бути сухими. Ретельно протріть їх м’якою сухою серветкою. Переконайтеся, що вода не залишилася в складках і важкодоступних місцях – там, де днище з’єднується з бортами, в швах і кутах. Швидко висушити човен допоможе фен, використовуйте його в режимі подачі холодного повітря.
 3. Комплектація. Відключіть і приберіть все зйомні аксесуари: сидіння, весла тощо. Підготуйте для них окремі чохли або складіть у коробку. Всі зняті деталі теж повинні бути чистими і сухими. Не повинно залишитися на човні і навісного обладнання: мотор, ехолокатор, навігатор та іншу апаратуру зберігають окремо.

Вибираємо місце для зберігання надувного човна (ПВХ) взимку

Обираючи місце для зберігання надувного човна взимку слід в першу чергу керуватися рекомендацією виробника човна. Загалом оптимальною температурою для зберігання човна пвх взимку вважається діапазон від +5 до +15 градусів Цельсія.

Деякі моделі (каталог ПВХ човнів), зроблені з особливо міцних багатошарових і армованих матеріалів, без проблем витримують мінусові температури і навіть морози, але при цьому зберігати такий човен ПВХ взимку слід тільки в надутому стані, не складаючи її, та підвісивши під стелею. За місце для зберігання надувного човна взимку можна вибрати засклений балкон, капітальний гараж. При цьому в приміщенні не повинно бути високої вологості і різких перепадів температур, температура повітря не повинна опускатися нижче -10 градусів Цельсія. Навіть якщо виробник запевняє, що човен легко витримає і -50 градусів, не радимо перевіряти це на практиці. Одна справа – разове замерзання, зовсім інше – тривалий вплив сильного холоду.

Інші ж човни слід зберігати винятково в опалюваному приміщенні, наприклад, теплому гаражі, коморі, квартирі, тому що навіть невеликий мінус може призвести до розтріскування ПВХ. Йдеться, як правило, про недорогі моделі. В цьому випадку за відсутності вільного місця човен доведеться скласти.

Спочатку розповімо про зберігання човна пвх взимку в надутому стані.

Зберігання надувного човнав підвішеному стані, фото Lodka5
 • Якщо збираєтеся залишити човен до весни в приміщенні з опаленням, розташуйте його подалі від джерел тепла. Це треба для того, щоб під дією високих температур клей, що з’єднує шви, які не втратив своїх властивостей.
 • Підвішуючи човен у надутому вигляді, трохи спустіть балони з повітрям. Забезпечте човну стабільне положення так, щоби стропи не утворювали заломи на ПВХ.
 • Якщо вирішите перемістити човен з холоду в тепло, наприклад, з гаража в будинок, не намагайтеся скласти її, поки вона повністю не нагріється. При низьких температурах, полівінілхлорид стає крихким і застигає, не давши матеріалу відійти від холоду, ви ризикуєте наробити заломів і тріщин. В ідеалі краще взагалі відмовитися від ідеї переміщення човна, але, якщо ви змушені це робити, дійте вкрай акуратно.
 • Забезпечте захист човна від гризунів. Саме вони можуть завдати човнові непоправної шкоди. З цієї причини слід дуже ретельно вимити човен, видаливши з нього всі сліди будь-якої органіки. Миші та щурі не зацікавляться ПВХ чи фанерою, але, прийшовши на запах їжі, вони легко перетворять ці матеріали на решето.
 • Приміщення, де взимку зберігається надувний човен, необхідно час від часу провітрювати. Це допоможе уникнути скупчення вологи та появи вогкості, а разом з нею – плісняви.

 • Не залишайте нічого всередині надувного човна, не кладіть нічого на його поверхню, щоб не пошкодити ПВХ і не деформувати конструкцію.

Тепер - про те, як слід правильно зберігати ПВХ човен взимку в складеному стані.

 • Оптимальна упаковка для зберігання човна – це сумка, що йде з ним у комплекті. Якщо сумки немає, використовуйте для пакування цупку тканину, брезент.
 • Деякі рибалки радять перед складанням присипати ПВХ тальком чи дитячою присипкою. Це допоможе уникнути скупчення вологи та збереже сухість матеріалу.
 • Якщо вирішите залишити складений човен у холодному гаражі чи на балконі, що є допустимим, намагайтеся не рухати її до потепління. Стежте, щоб на сумку з човном не тиснули інші речі й не кладіть нічого нагору.

Як правильно зберігати човен ПВХ взимку: поради по складанню

Чоловік складає надувний човен, фото Lodka5

 • Складати надувний човен слід на твердій та рівній поверхні. Спершу слід спустити повітря з усіх відсіків: дна (якщо воно надувне), носової частини, кормових балонів.
 • Спущені балони складаються навпіл уздовж, тобто в напрямку до центру човна. Для орієнтиру можна брати лінію, на якій закінчуються уключини.
 • Біля транця балони теж складають і згортають під транець, без сильного натиску, щоб не пошкодити ПВХ.
 • Повністю видалити повітря з усіх відсіків човна допоможе насос із оберненим клапаном. Після цього не забудьте ретельно закрутити ковпачки на клапанах, щоб вони не втискалися в матеріал, поки човен складений.
 • Починайте складати з транця: щільно притисніть матеріал і поступово просувайтеся до носової частини, намотуючи тканину на транець.

 • Якщо ви коли-небудь складали великий туристичний намет, то, напевно, без зусиль справитеся і з надувним човном. Головне, запам’ятайте: краще скрутити човен недостатньо щільно, ніж перестаратися.

  Тепер ви знаєте, як правильно зберігати ПВХ човен узимку, щоб наступного літа він знову служив вам вірою та правдою. Ну а якщо після зберігання ви все ж виявите дрібні дефекти та пошкодження, ми завжди готові запропонувати вам якісні матеріали для ремонту надувних човнів

  Немає відгуків на цю статтю.

  Написати відгук

  Ви можете додати фото

  Дякуємо!

  Ваш відгук відправлений на модерацію

  Выберите опции