Як купити б/у човновий мотор і не втратити гроші?

Човен оснащений мотором відкриває для рибаків і туристів нові можливості, наприклад, швидко переміщатися по воді, не витрачаючи на це свої сили. Означає, відпочинок стає цікавіше і продуктивніше, подорожі - яскравіше і різноманітніше. У пошуках мотора багато хто розглядає варіанти не тільки в магазинах, але і на майданчиках оголошень в інтернеті, де продаються колишні у вживанні двигуни. Ціна у них нижче, та й стан у деяких начебто непоганий. Купівля човнового мотора на вторинному ринку - хороший спосіб заощадити або справжній кіт в мішку? Спробуємо розібратися.
Беушні човнові мотори: підводні камені
Велика частина БУ моторів, представлених на нашому вторинному ринку, завезена з Європи. З урахуванням того, що ми традиційно довіряємо європейської якості і часто вважаємо, що там роблять речі «на століття», ці двигуни мають великий попит. Але покупка б/у човнового мотора з рук - справжня лотерея, і ось лише кілька фактів, які говорять про ризик.
- Зазвичай за кордоном інше ставлення до техніки. Більш високий рівень життя диктує свої правила: власникам човнів простіше купити новий двигун, ніж вкладати гроші і час в обслуговування старого. Як тільки стає зрозуміло, що старий човновий мотор ось-ось почне доставляти проблеми, від нього позбавляються. Ця особливість європейського менталітету, до речі, позначається і на стані моторів - найчастіше вони взагалі ні разу не використовувалися з моменту покупки.
- Ви можете купити мотор, який працював на комерційному водному транспорті, наприклад, катати туристів або здавати в оренду рибакам. Це як машина, яка працювала в таксі - з двигуна буквально вичавили все, що можна, а техобслуговування проводилося чисто номінально, щоб не було проблем з перевіряючими службами.
- Підвісні човнові мотори б/у часто потрапляють до нас після експлуатації в морській воді. А це - додатковий фактор, що приводить до швидкого зносу вузлів і механізмів. Солона вода істотно скорочує термін роботи моторів, і, хоча виробники і заявляють про те, що їх мотори розраховані на використання в морі, захистити двигуни від корозії на всі 100% все ж не можливо.
Люди, що займаються скупкою та подальшим перепродажем таких двигунів, прекрасно знають про всі ці аспекти, але не поспішають ділитися своїми знаннями з покупцями. Їх завдання - з мінімальними витратами грошей і часу привести мотор в такий стан, щоб ви не змогли визначити реальний ступінь його зношеності.
Так що ж тепер, взагалі не розглядати човнові мотори б/у як варіант? Як купити двигун для човна і не потрапити на шахраїв? Насправді все не так страшно. Єдине правильне рішення - звернутися до професіоналів. У спеціалізованому сервісному центрі після ретельної діагностики майстра винесуть вердикт - чи варто брати мотор або краще відмовитися від покупки.
Про те, як вибрати човновий мотор б/у
Навіть якщо ви звертаєтеся в сервіс, довірившись рекомендації знайомих або хорошим відгуками в інтернеті, ніколи не буде зайвим знати, з чого складається діагностика човнового мотора б/у. Так ви хоча б будете розуміти, чи зробили майстри все необхідне перед висновком.
Поетапна діагностика:
- Зовнішній огляд. Професіоналу навіть побіжний візуальний огляд мотора скаже багато про що: як експлуатувався двигун, чи не отримував він механічних пошкоджень в результаті удару. Особливо уважно потрібно дивитися на редуктор, будь-які подряпини, відколи на його поверхні - це привід насторожитися. Можливо, попередній власник мотора недбало з ним поводився.
- Перевірка всіх технічних рідин в двигуні. Вживанні човнові мотори, які обслуговувалися правильно, видно відразу: масло в них не потемніло від гару, не містить металевої стружки і не має різкого неприємного запаху.
- Діагностика гребного валу на стенді. Щоб переконатися, що гребний вал не має викривлень, його перевіряють на високоточному обладнанні, воно здатне визначити відхилення в тисячних частках міліметра.
- Перевірка герметичності редуктора манометром, перевірка стану сальників і зносу кривошипно-шатунного механізму.
- Діагностика роботи всіх систем: запалювання, паливної та системи охолодження.
- Перевірка якості різьбових з'єднань динамометричним ключем, перевірка навісного обладнання, включаючи проводку, а також компресії двигуна.
Крім цього, фахівці обов'язково запускають двигун, щоб перевірити обороти на холостому ходу і функціонування мотора в цілому.
Знаючи, як перевірити б/у човновий мотор перед покупкою, ви можете знизити ризик витратити гроші даремно.
Що б не обіцяли вам продавці беушних човнових моторів, не забувайте - гарантувати безпроблемну службу двигуна протягом декількох років може тільки виробник. Якщо дійсно хочете уникнути проблем, купуйте мотор у офіційного дилера, наприклад, в нашому інтернет-магазині. Ми доставляємо товари по всій Україні, а також пропонуємо зручну розстрочку платежу.
Підписатися на розсилку
Заявка на звонок