Що взяти в похід: важливі рекомендації від магазину Лодка5

Як тільки літо закінчується, ми знову починаємо чекати на нього. Сонце, тепло, всюди зелено, є можливість нарешті вирватися з міста і відмінно провести час, насолоджуючись красою природи — ну хіба не чудово? Якщо ви хочете, щоб літо запам'яталося надовго, обов'язково сходіть в піший похід! А що взяти з собою і як підготуватися, ми розповімо в цій статті.
План підготовки походу: що потрібно врахувати?
Правильна підготовка до туристичного походу — вже половина успіху. Тому почати збори слід не з пошуку туристичного рюкзака або спальника, а з складання плану і обговорення всіх деталей майбутнього походу з іншими його учасниками.
- Визначтеся, яким маршрутом підете, яка його протяжність, по якій місцевості будете пересуватися. З огляду на це будете збирати екіпірування. Підготовка до гірського походу, звичайно, буде відрізнятися від підготовки до прогулянки по рівнині, в горах і середні температури повітря нижче, і вітер сильніший.
- Необхідно точно вирішити, скільки днів триватиме ваша літня пригода. Це допоможе зрозуміти, що взяти в похід — одна справа, якщо на природі ви пробудете пару днів, інше — якщо відірватися від цивілізації планується на пару тижнів або більший термін.
- Узгодьте місця ночівель. Це може бути будиночок на турбазі або намет. Якщо спати будете в приміщенні, досить буде взяти з собою спальний мішок на кожного туриста. Якщо ж ночівля буде під відкритим небом, беріть намети — кількість спальних місць в них має дорівнювати або бути трохи більшим, ніж число учасників походу, щоб не довелося тіснитися.
- Визначтеся з раціоном, враховуючи тривалість походу. Що взяти в похід на 1 день? На такий випадок згодяться сухі пайки. Якщо ж похід триватиме довше, подбайте про гарячу їжу. Готувати її можна на багатті або на пальнику, з урахуванням цього і вирішуйте, з чого складатиметься похідна кухня. І, звичайно, не забудьте про питну воду — обов'язково візьміть з собою стільки, скільки буде потрібно до того, як ви зможете поповнити запаси.
Коли ви розберетеся з основними моментами, то зрозумієте, як спланувати похід таким чином, щоб він пройшов максимально безпечно і комфортно.
Що взяти в похід з ночівлею: список найважливіших речей
Незалежно від того, куди і наскільки ви збираєтеся, перелік найнеобхіднішого буде приблизно однаковим. Отже, що важливо не забути взяти в похід на природу? Перед вами — чек-лист, використовуйте його під час зборів.
1. Гроші, паспорт
Документ може стати в нагоді, якщо під час походу ви будете добиратися до точки старту на транспорті (автобусі, поїзді, електричці), а також якщо ви збираєтеся подорожувати далеко від дому. Готівка ж може знадобитися навіть в одноденному поході, раптом ви забудете щось і захочете докупити дорогою.
2. Туристичний рюкзак
Зручний, з регульованими лямками і вентильованої спинкою, з анатомічним кроєм і безліччю відділень для дрібниць. Обсяг рюкзака вибирайте з урахуванням його особливостей: непідготовленим туристам досить 80-90 літрів, моделі на 100 і більше літрів призначені для людей з гарною фізичною формою, здатних нести більшу вагу.
3. Спальний мішок
Вирішуючи, що взяти в похід з ночівлею влітку, не відмовляйтеся від спальника, навіть якщо вам здається, що ночами тепло і ви цілком можете поспати просто на килимку з пінки. Спальник зробить ваш відпочинок комфортним, а значить, допоможе відновити сили. Вибирайте мішок за температурою, на яку він розрахований — це завжди вказується виробником в числі характеристик, а також за розміром і наповненню. Для довгих походів краще брати мішок з синтетикою — вона швидше сохне, спальник з натуральним пухом стане в нагоді хіба що в горах.
4. Намет
Вибираючи, який намет взяти в похід, орієнтуйтеся на його вагу, показник водонепроникності тенту і, звичайно, кількість спальних місць. Оскільки ми говоримо про літній похід, з обов'язкових вимог до намету — наявність москітної сітки, інакше настирливі комахи не дадуть спокійно виспатися.
5. Засоби гігієни
Зубна щітка, паста, мило, туалетний папір, вологі серветки, манікюрні ножиці, бритва і дезодорант — той мінімум, який дозволить відчувати себе цивілізованою людиною далеко від дому.
6. Аптечка
У списку того, що взяти в похід, цей пункт особливо важливий. Навіть якщо всі учасники походу цілком здорові, вам можуть знадобитися медикаменти, адже хтось може порізатися, вдаритися, отримати укус комахи або розлад шлунка. Рекомендуємо включити в аптечку антисептик, бинти, пластирі, а також антигістамінний препарат, активоване вугілля, анальгетик і жарознижуючий.
7. Провіант
Основою вашого похідного раціону повинні стати консерви, крупи і продукти швидкого приготування. Забудьте про свіже м'ясоі, молочку — в літньому поході вони не проживуть і дня, зіпсуються і стануть джерелом підвищеного ризику отруєння. Запасіться контейнерами з герметичними кришками і пакетами — все те, що може протекти, пролитися, упаковуйте з особливою ретельністю.
8. Засоби для приготування їжі, посуд для походу
Підготовка до пішого походу передбачає, що кожен з туристів бере з собою виделку і ложку, тарілку і кружку. Решта — загальне і розподіляється по всім рюкзакам. Це казанок, складні ножі, ополоник, обробна дошка. Не забудьте запальничку і сірники, горілку, сухий спирт.
9. Техніка
Що потрібно взяти з собою в похід з техніки? Смартфон, павербанки (чим більше, тим краще), рації, навігатор, ліхтарик (ручний, налобний) з запасними батарейками. Якщо йдете далеко від населених пунктів, не покладайтеся лише на електроніку — їй властиво ламатися, розряджатися, губитися. Візьміть ще звичайну паперову карту і компас.
10. Одяг та взуття
Які речі взяти в похід? Що стосується взуття, то краще за все себе зарекомендували трекінгові черевики. Вони високі, тому фіксують щиколотку і не дадуть випадково підвернути ногу, якщо ви оступитеся. До того ж підошва таких черевиків розрахована на хороше зчеплення з камінням, піском, іншими поверхнями. На зміну, наприклад, для подолання простих ділянок маршруту, захопіть кросівки з амортизуючою підошвою. А для перебування в таборі — легкі сандалі або шльопанці. Одяг вибирайте по сезону, але пам'ятайте, що навіть влітку погода може зіпсуватися моментально. Стануть в нагоді вітрозахисна куртка, штани з непромокаючих матеріалів, кілька футболок, шорти, спортивні штани, толстовка, білизна. Якщо збираєтеся купатися, беріть плавки або купальник.
11. Інші речі — дрібниці, про які не можна забути
У піший похід обов'язково потрібно взяти засіб від комах (комарів, мошки, кліщів, гедзів), мазь від укусів. Якщо в місцевості, де ви подорожуєте, є дикі тварини, беріть ліхтарик, мисливський ніж, ракетницю або фальшфейер. Стануть в нагоді також сонячні окуляри, мотузка для сушіння білизни, туристичні пінки, щоб сидіти під час відпочинку.
Перераховані вище речі — це те, що варто взяти з собою в будь-якому випадку. Про те, як підготуватися до походу в гори, читайте нижче.
Що взяти в похід в гори?
Умови в горах влітку більш суворі, ніж на рівнині. Якщо лісовими стежками ви ще зможете пересуватися в звичайному взутті, то в горах без трекінгових черевиків точно не обійтися, занадто великий ризик травмуватися на підйомі або на схилі, посковзнутися і потрапити ногою в ущелину між камінням.
Крім спеціального взуття, влітку в горах вам також знадобляться:
- Трекінгові палиці. Полегшують пересування нерівною місцевостю, дозволяючи вам витрачати менше сил і часу на подолання маршруту. Палиці зазвичай мають складну конструкцію і легко поміщаються в рюкзаку.
- Захисні рукавички. Підготовка до гірського походу передбачає вибір відповідного спорядження і захисту, і рукавички вкрай необхідні. Для їх виготовлення використовуються дихаючі матеріали, швидко відводять піт, стійкі до порізів і розривів.
- Термобілизна. Шкарпетки, трико, фуфайка — багато місця в рюкзаку ці речі не займуть, зате врятують вас від переохолодження.
- Невеликий рюкзак для радіалок — коротких походів поблизу табору. Назва походить від слова радіус, тобто суть такої прогулянки — повернення в початкову точку.
Необхідні речі для походу в ліс
Похід в ліс можна поєднати зі збором грибів або ягід, риболовлею, це дозволить і відпочити, як слід, і припаси поповнити. Що взяти в похід в ліс на додаток до основного списку речей? Ось поради туристів, які часто ходять в такі походи:
- У лісі повно хмизу і сухих дерев, які можна використовувати для багаття. Візьміть з собою невелику сокирку, щоб не довелося ламати гілки руками або тупити об них складні та кухонні ножі.
- Обов'язково візьміть кепку, панамку або інший головний убір. Ліс кишить комахами, в тому числі кліщами, захистіть себе від них не тільки кремом або аерозолем, а й одягом. На стоянках перевіряйте складки в одязі, шкіру, волосяну частину голови.
- Одягайтеся яскраво. Найпростіший варіант — світловідбиваючі жилети, такі можна знайти в будь-якому магазині для автомобілістів. Ліс — не місце для камуфляжу, якщо ви не мисливець, забудьте також про зелений, сірий та інший непомітний одяг. Вас повинно бути добре видно здалеку, серед дерев і кущів, це — питання вашої безпеки.
- Візьміть з собою свистки. Особливо вони знадобляться, якщо в групі є одна дитина або декілька дітей. Стежити за ними невпинно, звичайно, не вийде, а свисток на шнурку на шиї — найпростіший спосіб подати сигнал. Що стосується дітей, то в нескладні піші походи по лісах і долинах можна ходити років з 8-9, головне, щоб дитина знала основні правила і дотримувалася їх.
- Не забувайте, що ліс — це дім для безлічі диких тварин. І якщо лисиці або зайці і самі віддадуть перевагу триматися від вас подалі, більші звірі цілком можуть вийти на запахи їжі. Для відлякування тварин в туристичних магазинах є спеціальні петарди, впишіть їх в список того, що взяти в похід з наметом влітку.
- Рибальські снасті. Звичайно, це не найнеобхідніші речі для походу в ліс, але, погодьтеся, від хорошої, наваристої юшки, приготовленої на багатті, ще ніхто не відмовлявся!
Впевнені, що підготовка до туристичного походу захопить вас не менше, ніж сама подорож, нехай навіть і невелика. Відкривайте для себе нове і незвідане, насолоджуйтеся красою природи, радуйте себе відпочинком в компанії сім'ї і друзів. А всі необхідні речі для походів з наметами ви завжди знайдете в нашому магазині.
Підписатися на розсилку
Заявка на звонок