ТОП 10 ідей подарунків туристу-мандрівникові

Обираємо подарунок туристу
Для будь-кого з нас немає нічого приємнішого, ніж отримати подарунок, що враховує наші смаки і захоплення. Адже це означає, що такий презент обов'язково буде застосований, він не посяде вдалечинь у шухляді шафи, а буде вправним і корисним.
Якщо вам потрібно купити подарунок туристу, несемо гарну новину: цей матеріал зібрано саме для вас! Тут ми зібрали ідеї подарунків для мандрівників, що однаково підходять і чоловікам, і жінкам. Туризм — хобі неймовірно захоплююче, тому не дивно, що його вибирають незалежно від статі й навіть віку. Подарунки для мандрівників і туристів не обов'язково повинні бути дорогими, є маса доступних за ціною товарів, які стануть у пригоді в будь-який вилазці на природу. Ось кілька варіантів та ідей для реалізації, вибирайте.
1. Спальний мішок
Складно уявити більш корисний подарунок запеклому мандрівникові — і жінці, і чоловікові. Міцний сон в поході — запорука гарного самопочуття і настрою, тобто, гарантія того, що запланований маршрут буде пройдений без проблем. Вибирати спальний мішок потрібно за багатьма параметрами, включаючи температурний режим, розміри, вагу, матеріал наповнення. Радимо також звертати увагу на такі, здавалося б, дрібниці, як наявність внутрішньої кишені, утепленого коміра, кишені для подушки.
Ще один важливий критерій — форма спальнику.- Спальники в формі кокона, їх також звуть “муміями”, призначені для максимальної теплоізоляції тіла. Саме таку анатомічну конструкцію мають моделі для альпіністів, учасників екстремальних гірських походів та й просто туристів, які подорожують взимку.
- Спальні мішки-ковдри в більшості своїй призначені для походів вихідного дня в теплу пору року, кемпінгу, літніх фестивалів. Вони більш просторні, а деякі можуть файно зшиватися між собою — тут потрібно, щоб блискавки були одного типу (маркуються №5, №8 і так далі) і були розташовані по різні боки мішків.
Вибираючи в подарунок мандрівникові спальний мішок, майте на увазі: за інших рівних умов ковдра буде зручніше людині щільної статури, а кокон — худорлявого і невисокому. І ще одне: жінки сприймають холод трохи інакше, а температура комфорту у них вище, ніж у чоловіків, тому спальник для них повинен бути тепліше.
2. Намет
Серед похідного обладунку подарувати намет, мабуть, буде найбільш вражаючим і, звичайно, вкрай корисним. Будь-який виїзд на природу, що передбачає ночівлю, потребує тепла вночі, тож, намет обов'язково стане в нагоді. Сховатися від дощу, вітру, палючого сонця, набридливих комах або просто з комфортом провести час — все це дозволить зробити тимчасовий будиночок — з дахом, дверима, вікнами і підлогою. І якщо ви не знаєте, що подарувати завзятому мандрівникові на день народження або ювілей, сміливо беріть намет — серед моделей є як недорогі, так і вельми коштовні подарунки для туристів-похідників.
Важливими параметрами намету є його вага — якщо доведеться нести на собі дім, нехай він буде максимально легким. Має значення і матеріал каркасу, зовнішнього і внутрішнього тентів. Розберіться, чи є у вибраного вами намету захисна сітка від москітів, кишені для дрібниць, петля для підвішування ліхтарика — такі на перший погляд незначні деталі дуже впливають на комфортність.
Вибираючи намет як подарунок туристу, враховуйте ще й кількість місць, на яке він розрахований.
- Одномісні намети найчастіше купують рибалки, мисливці, які виїжджають на природу без компанії. Це не означає, що всередину при бажанні не вміститься інша людина, але все ж їм буде тісно, адже всередині — одне спальне місце і невеликий простір для зберігання речей.
- Кращим подарунком туристу і мандрівникові на день народження стане дво- або тримісний намет. Він просторіший, важить не набагато більше одномісного, проте завжди дозволить виїхати на природу з друзями або родиною.
- Багатомісні намети (на 5-9 осіб) — це вже варіанти для кемпінгу. Такі беруть, щоб відпочивати великою компанією на березі моря, річки або озера протягом декількох днів і навіть тижнів. У них, як правило, є кілька входів, передбачений великий тамбур для облаштування кухні і зберігання провіанту.
3. Портативний холодильник
Переносний холодильник, що працює від автомобільного акумулятора або вбудованих батарей, стане в нагоді будь-якому мандрівникові з числа тих, хто добирається до місця відпочинку на машині. Такі холодильники розрізняються за кількома параметрами:
- За принципом роботи. Бувають абсорбційними, термоелектричними і компресорними. Останні вважаються найбільш надійними та економічними, до того ж вони без проблем переносять перебування в похилому положенні, на відміну від абсорбційних моделей, а також не залежать від температури повітря зовні, як термоелектричні.
- За обсягом внутрішнього простору. Запеклому мандрівникові, що любить гуляти на самоті, можна подарувати холодильник на 20-30 літрів. Тим, хто вважає за краще відпочивати на природі з сім'єю і друзями, радимо дарувати холодильник трохи більше, на 40-70 літрів. Корисною опцією також може бути наявність морозильника, а також окремі відсіки для різних продуктів, як в звичайному побутовому холодильнику.
4. Похідний посуд
Найпростіший і доступний варіант подарунка з числа похідного приладдя — термо- або звичайна кружка. Посуд для туристів робиться з легких і міцних матеріалів, зазвичай це анодований алюміній. Додатковим плюсом стане складна ручка, щоб кружка займала ще менше місця в рюкзаку. Серед інших подарунків туристу з числа посуду можна також розглянути:
- Казанок. Незамінна річ в будь-якому поході, адже гаряче харчування — обов'язкова умова повноцінного раціону, а також відмінний спосіб зігрітися. У казанку можна варити юшку зі свіжої риби, готувати каші, супи і багато інших страв.
- Набір посуду. Казанок, сковорода, невелика каструля — все це обов'язково стане в нагоді, якщо на природу вибирається велика компанія, й готувати доведеться часто і багато. Я недорогий подарунок туристу можна розглянути компактний набір з ножа, виделки і ложки — його навіть можна подарувати тому, хто часто їздить у відрядження і змушений харчуватися в похідних умовах.
5. Грубки й пальники
Іноді в походах, особливо по складних маршрутах, все так втомлюються, що розводити багаття і готувати на ньому просто немає сил. Ще одна часта ситуація — відсирілі дрова, хмиз і гілля, які доведеться довго сушити, щоб можна було розпалити і підтримувати вогонь. Інший можливий варіант розвитку подій — погана погода, потужний вітер.
В таких умовах і досвідченому туристу складно буде розвести вогнище, що вже говорити про новачків. Додайте сюди дим, що відлітає від багаття, іскри — зрозуміло, чому все більше туристів воліють мати з собою пальник. Пальники бувають твердопаливними, тобто працюють на дровах, та газовими, що працюють від рідкого палива. Перші вважаються найбільш практичними і простими у використанні — не доведеться носити з собою балон з паливом.
6. Рюкзак
Туристичні моделі продумані до дрібниць: безліч відділень всередині і зовні, захист від промокання, анатомічна спинка з вентиляцією, посилене дно. Є навіть вихід для питної системи, спеціальні петлі для спорядження і багато іншого.
7. Сумки для туалетного приладдя
Зубна паста і щітка, бритва, манікюрні ножиці та інші речі для щоденної гігієни завжди повинні бути під рукою, і краще за все — в окремому невеликий кейсі з кишенями.
8. Гермомішки
Хороша літня погода в поході в будь-який момент може змінитися зливою, і тоді основним завданням стане сховатися від дощу і, звичайно, зберегти від води речі — спальник, змінний одяг, ліхтарик, батарейки та інше. В таких випадках мішок з щільної непромокаючої тканини, що герметично закривається — корисна річ. Його також можна подарувати любителю сплавів, рибалці — всім, хто, так або інакше, виходить на воду.
9. Ліхтарик
Здається, що дрібниця, але насправді — незамінна річ в лісі як тільки час прагне до вечора. Віддайте перевагу ліхтарикам з кріпленням на голові, щоб руки завжди були вільні.
10. Туристичні килимки та каремати
Килимок є дуже важливою частиною будь-якого походу. Існує велика кількість різновидів карематів.
Підписатися на розсилку
Заявка на звонок